MEB'den Ek Ders Ücreti Resmi Yazısı

MEB'den Ek Ders Ücreti Resmi Yazısı
Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Burdur Valiliği'ne 14 Şubat 2023 tarihli resmi ek ders ücreti resmi yazısı gönderdi. İşte MEB'den ek ders ücreti resmi yazının detayları..

Burdur Valiliği tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Personel Müdürlüğü'den bağımsız anaokulunda görev yapan ve haftada 6 saat aylık karşılığı ders görevini tamamlayan bir yöneticinin, kurumunda çeşitli nedenlerle boş geçen derslere girmesi hâlinde bu görevi karşılığında haftada 6 saate kadar ek ders ücretinden yararlanıp yararlanamayacağına dair görüş istemesine istinaden, MEB'den ek ders ücreti resmi yazısı geldi.

Bakanlık tarafından gönderilen resmi yazıda'da

" Herhangi bir nedenle boş geçen derslere giren yöneticilerin, o günler için yürütülmesi öngörülmüş olan müfredatı aynı şekilde uygulamaları şartıyla, okuttukları derslerin öncelikle aylık karşılığında değerlendirilmesinin; aylık karşılığı ders görevinin üzerinde okuttukları derslerin ise söz konusu Kararda belirtilen saat sınırlarını geçmemek üzere ek ders ücreti karşılığında değerlendirilmesinin mümkün olabileceği mütalâa edilmektedir.

Öte yandan ders okutmaksızın salt öğretmeni olmayan sınıfların düzenini sağlamak üzere sınıfta bulunan yöneticilerin bu kapsamda değerlendirilmesinin mümkün olmadığının hatırlatılmasında da yarar görülmektedir." ifadeleri kullanıldı

MEB'den Valiliğe gönderilen resmi ek ders yazısı aşağıdaki gibidir :