MEB'de Hizmetli ve Uzman Olmayan Öğretmen Maaşı Neredeyse Eşit!

MEB'de Hizmetli ve Uzman Olmayan Öğretmen Maaşı Neredeyse Eşit!

KBS sistemine yüklenen güncel maaşlara bakıldığında okullarda hizmetli kadrosunda bulunan personel ile bazı öğretmenlerin maaşlarının neredeyse aynı olduğu görüldü..

Memurların temmuz maaş zamlarının belli olmasından sonra, kamu çalışanlarının yüzde 17,55 oranında zamlı maaşları sisteme yansıdı.

MEB'de Hizmetli ve Uzman Olmayan Öğretmen Maaşı Neredeyse Eşit

Tüm kurumlarda olduğu gibi MEB'de de personellerin zamlı maaşları KBS sistemine düştü. KBS sisteminde ki maaşlar incelendiğinde okullarda hizmetli kadrosunda bulunan personel ile bazı öğretmenlerin maaşlarının neredeyse aynı olduğu görüldü. Örnek olarak okuyucularımızın bize ulaştırdığı aşağıdaki bordro incelendiğinde, okulda görev yapan hizmetli personel ile okulun müdür yardımcısının maaşı arasında bin liralık bir fark görünüyor.

hizmetliogretme.jpg

8 bin 77 lira seyyanen zam sisteme yüklenmedi.

Öte yandan sisteme yansıyan maaşlarda 8 bin 77 lira seyyanen zam tutarı yer almazken, bu tutarın tüm memurlara ilgili yasanın TBMM genel kurulundan geçmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onaylamasından sonra ek bordro ile ödenmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
4 Yorum