MEB Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

MEB Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Başvuru Sonuçlarını Açıkladı
Milli Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz hafta öğretmenler tarafından yapılan uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik başvuru sonuçlarını açıkladı..

Gelecek dönem yapılacak olan Uzman ve Başöğretmenlik sınavı öncesinde başvuru süreci devam ediyor.

Meslekte 10. çalışma yılını dolduran öğretmenler, uzman öğretmenlik kariyeri için ilk aşamada eğitimleri alacak ve sonrasında MEB tarafından yapılacak olan uzman öğretmenlik yazılı sınavında başarılı olması durumunda uzman öğretmen olabilecekler.

MEB Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

Öte yandan bu sene ikincisi yapılacak olan uzman ve başöğretmenlik yazılı sınavı öncesinde kılavuzda belirlenen şartları taşıyan adaylar uzman öğretmenlik eğitimleri için ön başvurularını geçtiğimiz haftalarda yaptı. Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitim programına başvuruda bulunanların değerlendirilmeleri, illerde oluşturulan il değerlendirme komisyonlarınca sonuçlandırıldı.

Millî Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapanlar durumlarını, Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)/Başvuru İşlemleri/Öğretmenlik Kariyer Basamakları Başvuru İşlemleri üzerinden görebilecek.

MEB'e bağlı özel öğretim kurumlarında görev yapanlar ise durumlarını, MEBBİS/Özel Öğretim Personel/Kariyer Basamakları Başvuru İşlemleri üzerinden görebilecek.

MEB'e bağlı resmî eğitim kurumlarında öğretmen/uzman öğretmen olarak görev yapanlardan başvurusu kabul edilmeyenler, 14-20 Haziran 2023 tarihleri arasında il değerlendirme komisyonuna ilgili belgelerle itirazda bulunabilecek.

MEB'e bağlı özel öğretim kurumlarında öğretmen/uzman öğretmen olarak görev yapanlardan başvurusu kabul edilmeyenler, 14-20 Haziran 2023 tarihleri arasında ilçe/il millî eğitim müdürlüğü özel öğretim birimlerine ilgili belgelerle itirazda bulunabilecek.