MEB Şube Müdürlerin Zam Teklifi TBMM'de Gündeminde: Şube Müdürleri İçin Soruldu!

MEB Şube Müdürlerin Zam Teklifi TBMM'de Gündeminde: Şube Müdürleri İçin Soruldu!

MEB Şube Müdürlerin Zam Teklifi TBMM'de Gündeminde: Şube Müdürleri İçin Soruldu! Milli Eğitim Bakanlığında Şube Müdürlüğü görevi yapanlar...

MEB Şube Müdürlerin Zam Teklifi TBMM'de Gündeminde: Şube Müdürleri İçin Soruldu!

şte MEB Şube müdürü maaşlarının iyileştirilmesi talebine ilişkin Adıyaman Milletvekili Abdurrahman TUTDERE tarafından Meclise sunulan önerge:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut ÖZER tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. Abdurrahman TUTDERE/ Adıyaman Milletvekili

Geçmişte Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı Îl Müdürlerinin ücretleri şube müdürlerinden yüzde 25-30 oranında fazlayken şu an aradaki fark yüzde 70'lere ulaşmış, makas iyice açılmıştır.

Şube Müdürü ve İlçe Müdürü maaşının diğer ücretlerin altında kalmış olması çalışma barışını bozacak niteliktedir. Telafisi imkânsız mağduriyetlerin yaşanmaması için çalışma barışını bozan bu durumun ivedilikle düzeltilmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda;

1. Bakanlığımz bünyesinde merkez ve taşra teşkilatlannda çalışan Şube Müdürlerinin maaşlarının iyileştirilmesi hususunda bakanlığınızca yürütülen herhangi bir çalışma var mıdır? Şube Müdürlerinin maaşlannda iyileştirme yapacak mısınız?

2. İl ve İlçe Milli Eğitim yöneticilerinin özel hizmet tazminatlarının artırılması, eğitime hazırlık ödeneği verilmesi hususlarında bakanlığınızca yürütülen herhangi bir çalışma var mıdır? Bu konuda bir çalışma yapacak mısınız? İl ve İlçe Milli Eğitim yöneticilerinin özel hizmet tazminatlan artınlacak mıdır, eğitime hazırlık ödeneği verilecek midir?

3. Yönetim karşılığı olarak İl ve İlçe Milli Eğitim yöneticilerine haftada 40 saat ek ders tahakkuk ettirilmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır? Bu konuda bir çalışma yapacak mısınız?

Kamubiz

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.