MEB Harekete Geçti! Deprem Bölgesinde ki Tüm Okullar Kontrol Edilecek

MEB Harekete Geçti! Deprem Bölgesinde ki Tüm Okullar Kontrol Edilecek

Milli Eğitim Bakanlığı depremin etkilediği 10 ildeki okulların tamamının kontrol edilmesi için harekete geçti.

Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan deprem felaketi sonrasında bölge deki çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor. Bakanlık ilk olarak aldığı karar ile deprem bölgelerinde bulunan okullarında tamamını 1 Mart 2023 tarihine kadar tatil etmişti. Ardında da bu bu bölgelerde eğitim öğretimin kademeli olarak başlayacağını duyurmuş ve 10 il için eğitim öğretim takvimini duyurmuştu.

MEB Harekete Geçti! Deprem Bölgesinde ki Tüm Okullar Kontrol Edilecek

Süreç devam ederken, Bakanlık şimdi de bölgede ki okulların açılmasına kısa bir süre kala, tüm okulların depreme karşı dayanıklılığını kontrol edilmesi için hareket geçti. Bakanlık, bölgedeki okulların kontrol edilmesi ve eğitim öğretime hazırlanması için İl İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi (İSGB) ve İlçe İş Sağlığı ve Güvenliği Bürosu (İSGBR)'de görevli iş güvenliği uzmanları (İGU), periyodik kontrol uzmanları (PKU) ile elektrik, makine ve metal, mobilya ve sıhhi tesisat teknolojisi alanı; mühendis, teknik öğretmen, teknisyen, tekniker ya da işçilerin görevlendirileceğini duyurdu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.