MEB duyurdu! Okulların açılmasıyla birlikte binlerce öğretmene yeni sınav görevleri verilecek!

MEB duyurdu! Okulların açılmasıyla birlikte binlerce öğretmene yeni sınav görevleri verilecek!
2023 2024 Eğitim Öğretim yılının başladığı haftalarda bir çok okulda, alt sınıflarda dersi kalan öğrencilere sorumluluk sınavları yapılacak. Sorumluluk sınavları ilgili dersin öğretmenleri tarafından yapılacak..

Okulların açılmasıyla birlikte binlerce öğretmene yeni sınav görevleri verilecek!

2023 2024 Eğitim Öğretim yılı 11 Eylül tarihi itibariyle başlıyor. Milyonlarca öğrenci ilk ders zili ile birlikte sınıflara girecekler.

Öte yandan lise kademesinde ki tüm okullarda Okulların açılmasıyla birlikte binlerce öğretmene yeni sınav görevleri verilecek. Geçtiğimiz senelerde yaşanan koronavirüs pandemi süreci sebebiyle sorumlu dersleri ile üst sınıfa geçen yada mezun olma aşamasında bekleyen binlerce öğrenci okulların açılmasıyla birlikte sorumluluk sınavlarına katılacaklar:

Sorumluluk sınavları her okul tarafından ayrı ayrı planlanacak ve bu sınavlarda öğretmenlere görev verilecek. Sorumluluk sınavları ilgili dersin öğretmenleri tarafından yapılacak. Bu kapsamda her bir sorumluk sınavında görev alan öğretmene 5 ek ders ücreti ödenecek. Diğer bir değişle 1 sorumluluk sınavında komisyon üyesi olarak görev alan öğretmene yaklaşık olarak 300 TL ödeme yapılacak.. Ödemeler Eylül ayı ek ders ücreti ile birlikte olacak.

mebhocam.com.tr/özel