Kentte Öğretmen Doluluk Oranı Yüzde 105 Oldu!

Kentte Öğretmen Doluluk Oranı Yüzde 105 Oldu!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, son yapılan atamalar ile birlikte kentte öğretmen doluluk oranının yüzde 105 olduğuna dikkat çekti. İşte o şehrimiz.

Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna geçtiğimiz günlerde oturan Yusuf Tekin'den önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Deprem bölgesinde ki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında önemli açıklamalarda bulunan Tekin, Malatya şehrinde Eylül ayından itibaren 2023 2024 Eğitim Öğretim yılının sorunsuz bir şekilde başlayacağını açıkladı.

Bakanlığın mesailerinin büyük bir kısmını deprem bölgesine ayırdığına dikkat çeken Tekin, Malatya'da deprem öncesinde 6 binden fazla derslikte eğitim verildiğini, şu anda ise bu dersliklerden 855'i nin kullanılmayacak durumda olduğunu aktardı. Bakanlık olarak Eylül ayında burada ki eğitim öğretimin sorunsuz bir şekilde başlatılacağını vurgulayan Tekin, kimsenin endişesinin olmaması istedi.

Kentte Öğretmen Doluluk Oranını Yüzde 105 Oldu!

Kentte ki öğretmen sayısına da dikkat çeken Tekin, öğretmen konusunda da Malatya'nın tüm ihtiyaçlarının karşılanmış durumda olduğunu, son yapılan atamalar ile birlikte Malatya'da Öğretmen Doluluk Oranını Yüzde 105 olduğunu vurguladı. Tekin aksine şehirde norm fazlası öğretmenlerin olduğuna dikkat çekti.