Kadrolu Öğretmenler Ek Ders Ücretlerine Zam Bekliyor

Kadrolu Öğretmenler Ek Ders Ücretlerine Zam Bekliyor

Usta öğretici ve ücretli öğretmenlerin ek ders ücretlerine yüzde 25 zam yapılacağı müjdesi sonrasında, kadrolu öğretmenlerde ek ders ücretlerine zam bekliyor.

Kadrolu Öğretmenler Ek Ders Ücretlerine Zam Bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün konuştuğu eğitim öğretim yılı açılışında usta öğreticilere ve ücretli öğretmenlere müjde verdi. Erdoğan, ek ders ücreti karşılığında MEB'de çalışan usta öğretici ve ücretli öğretmenlerin ek ders ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapılacağını duyurdu.

Usta öğretici ve ücretli öğretmenlerin ek ders ücretine gelen yüzde 25 zam sonrasında, MEB'de çalışan kadrolu öğretmenlerde şu anda 60.12 TL olan ek ders ücretine zam bekliyor. Bakanlıktan şu an için herhangi bir açıklama yapılmazken, Temmuz ayında maaşlara gelen seyyanen zammın ek ders ücretine yapılmaması sebebiyle ek ders ücretleri epey düşük kaldı.

Öte yandan bize gelen bilgilere göre, kadrolu öğretmenlerin ek ders ücretlerine zam yapılması şu an için pek mümkün görünmüyor. Ekonomi yönetiminin kemer sıkma politikası izlemesi sebebiyle, Maliye'den onay alınması da çok zor gibi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.