İstanbul Valisi Yerlikaya'dan  riskli okullar ile ilgili açıklama geldi

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan riskli okullar ile ilgili açıklama geldi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından riskli okullar ile ilgili açıklama yaptı.

Yaşanan depremler sonrasında gözler okullara çevrildi. İstanbul Valiliği geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, 20 Şubat tarihinden itibaren kent genelinde toplamda 93 okulun risk sebebiyle tahliye edildiğini, buralarda ki öğrenci ve öğretmenlerin çevrede ki okullara yerleştirildiğini belirtimişti.

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan riskli okullar ile ilgili açıklama geldi

İstanbul Valiliği bu karar sonra riskli okullar ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürürken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan riskli okullar ile ilgili olarak bugün de bir açıklama geldi. Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 1999 senesinden önce yapılan 1418 okulun incelendiğini, ve bu okullardan 1351 okulun riskli olduğunu belirtti. Yerlikaya paylaşımında, bu okulların 367'sinin yıkılıp yeniden inşaa edildiğini, 769 okulun geüçlendirildiğini ve 87 okulunda Bakanlık ve diğer kurumlar tarafından yeniden yapıldığını ifade etti.

128 okul ile ilgili olarak çalışmalar devam ediyor

Vali Yerlikaya, sonuç olarak İstanbul^'da riskli okul kategorisinde bulunan okullardan 1223 tanesinin yeniden yapıldığını ve güçlendirildiğini, kalan 128 okul ile ilgili olarak ta çalışmaların devam ettiğini aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.