İlk Atamada sözlü sınav heyecanı! Konu ağırlık yüzdeleri ve mülakat sonuç ekranı

İlk Atamada sözlü sınav heyecanı! Konu ağırlık yüzdeleri ve mülakat sonuç ekranı
Milli Eğitim Bakanlığı 2024 sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav rehberinde sözlü sınav konuları ağırlık puanlarını paylaştı ve beklenen haber geldi ve mülakat sonuç ekranı

20 BİN öğretmen atamasıyla ilgili sözlü mülakat süreci devam ediyor. Bu süreçte ataması yapılacak olan öğretmenlerin mülakat değerlendirmesi üç aşamadan oluşacak. Eğitim bilimleri ve genel kültür sorusunu yanında kendi alanına ait bir dersin anlatımını yapması bekleniyor. Her sınav konusunun ağırlıklı ortalaması yüzde 20 olarak belirlendi.

Aşağıdaki liste incelenerek hangi konu puanlamayı nasıl etkileyecek görüntülenebilir

ilk-atamada-sozlu-sinav-heyecani-konu-agirlik-yuzdeleri-ve-mulakat-sonuc-ekrani.jpeg

Sözlü sınav soruları elektronik kura yöntemiyle belirlenecek. Komisyon adaya yönelteceği soruların yer aldığı bir cevap kağıdının çıktısını alıp 3 soru soracak. Sözlü sınav sırasında adaylara en fazla 45 dakika süre verilecek.

Mülakata girişte sınav salonunda yerini alan bir aday önce kendini tanıtacak. Kimlik bilgisini açıklamadan kendinden bahsedecek. Ardından elektronik kura ile belirlenen sorular dikkatlice okunacak ve sorular cevaplanmadan hemen önce hazırlık için 5 dakikalık süre verilecek.

Sorular sırasıyla yüksek sesle okunacak. Ardından istenen herhangi bir sorudan cevaplamaya başlanabilecek. Sorunun cevabı verildikten sonra diğer soruya geçmeden önce cevap kağıdına yazılması istenecek. Sorulara cevap verildikten sonra cevap kağıdı imzalanacak.

Komisyon üyesine evrak teslim edilecek ve süreç tamamlanacak. Sınav sonuçları tüm adayların sözlü sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak. Sonuçlar e-devlet hesabından kullanıcı adı ve şifre ile girilerek öğrenilebilecek.

Meb Hocam / ÖZEL HABER