İl İçi Yer Değişikliği İşlemleri

İl İçi Yer Değişikliği İşlemleri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğretmenlerin tayin başvuruları il içi ve il dışı olmak üzere iki türlü şekilde düzenlenecektir. İlk önce bakanlık tarafından il içerisindeki öğretmenlerin yer değişimi işlemleri gerçekleştirilir. Ardından il dışı öğretmen atamaları gerçekleştirilir. Peki bu yılki takvimde hangi tarihler baz alınarak il içi ve il dışı atama işlemleri gerçekleştirilecek? Başvurular ne zaman başlayacak?

Sayıları bir milyondan fazla olan öğretmen camiasının il içi ve il dışı tayin durumları ülkemizdeki memur sirkülasyonu açısından çok büyük önem taşımaktadır.

On binlerce öğretmenim başvuracağı il içi ve il dışı yer değişikliği işlemleri için tarihler de belirlenmiştir.

Her yıl yaz aylarında gerçekleştirilen il içi ve il dışı yer değişikliği işlemleri Bu yılda yaza doğru ve yaz aylarına gerçekleştirilecektir.

Buna göre öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değişikliği 13 - 20 Mayıs, iller arası isteğe bağlı yer değişikliği de 3 - 9 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değişikliği ise 1 - 16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum