İdarecilere öğretmenlere önlük uyarısı

İdarecilere öğretmenlere önlük uyarısı
Yeni eğitim öğretim yılı öncesinde önlük tartışmaları sürerken, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan idarecilere, öğretmenlere günlük giydirilmesi konusunda uyarıda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın geçtiğimiz günlerde açıkladığı öğretmenlerin önlük giymeleri konusunda ki tartışmalar hız kesmeden devam ederken, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan idarecilere, öğretmenlere günlük giydirilmesi konusunda uyarıda bulundu.

O yöneticilerin bakanlığın teşvik açıklamasını da yapmaya dönüştürmemesi yönünde uyarı yapan TES Genel Başkanı Talip Geylan'ın açıklaması şöyle:

Son günlerde öğretmenlerin önlük meselesi üzerinden gündem işgal edilmeye çalışılıyor.
Öğretmenlerimizin ve genelde eğitim çalışanlarının çözüm bekleyen onca sorunu varken, ilgili alakasız herkesin, suni tartışmalarla gündemi doldurmasını manidar buluyoruz.
Eğitim hizmetinin verimliliğini artırma ve öğretmenlerimiz için daha huzurlu çalışma ortamı tesis etmek için çözülmesi gereken devasa problemleri gölgeleyecek girişimleri doğru bulmuyoruz.

Meslektaşlarımızın, başta ekonomik sorunları olmak üzere, mesleki ve sosyal beklentilerinin karşılanmasına yönelik girişim ve adımları kamu idaresinden bekliyoruz.
@tcmeb Bakanı Sayın @Yusuf__Tekin ’in “…öğretmenlerin önlük giymesi teşvik edilecek” tavsiyesi, doğrudan meslektaşlarımızın tercihine işaret eden önemli bir yaklaşımdır.
Hal böyleyken “Kraldan çok kralcı” olmaya hevesli yerel idarecileri uyarıyoruz: Öğretmenlerimizi huzursuz edecek tutum ve dayatmalardan uzak durun!