Ek ders ücreti 100 TL olmalıdır

Ek ders ücreti 100 TL olmalıdır

Öğretmenlerin ek ders ücreti gelen yüzde 17,55'lik zam ile 60,12 TL olurken, binlerce öğretmen duruma tepki gösterdi. Öğretmenler ek ders ücretinin 100 tl olmasını istiyor. Aksi durumda maaş karşılığı dışında ek ders almayacaklarını söyleyen öğretmen...

Bilindiği gibi memur maaşlarına temmuz ayında yüzde 17,55 oransal ve buna ek olarak 8 bin lira seyyanen zam yapılacak.

Memur maaşlarına yapılacak bu toplam zamdan sadece oransal olan ek ödemeler yansıyacak. Bu durumda da öğretmenlerin maaşları yüzde 17,55 + 8 bin oranında zamlanacak ancak başta ek ders ücreti olmak üzere bir çok ek gelir kalemi sadece yüzde 17,55 oranında zamlanacak.

Ek ders ücreti 100 TL olmalıdır

Şu anda 51,15 tl civarında olan ek ders ücreti gelecek olan yüzde 17,55'lik zam ile 60,12 TL seviyesine çıkarken, binlerce öğretmen bu duruma tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren öğretmenler ek ders ücretinin en az 100 tl olmasını gerektiğini belirten paylaşımlar yaparak seslerini duyurmaya çalıştı.

68226.jpg

Binlerce öğretmen sadece maaş karşılığı derse girecek

Öte yandan pek çok öğretmende ek ders ücretinin 60.12 tl seviyelerinde kalması durumunda Eylül ayından itibaren sadece maaş karşılığı derse gireceklerini fazla ders almayacaklarını belirtiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum