Depremzede Öğretmenler Mağdur Ediliyor

Depremzede Öğretmenler Mağdur Ediliyor

Dempremzede öğretmenlere verilen tayin hakkında problemler yaşanıyor. Örneğin Depremzede Sağlık Kurulu Raporunun Kadronun Bulunduğu İlden Alınması isteniyor.

Depremzede Öğretmenler Mağdur Ediliyor

MEB Hocam Özel Haber( Öğretmenler İçin ve Ajanskamu siteleri haber hırsızlığı yaptığı için belirtme gereği duyuyoruz)

Tayin hakkı verilen depremzede öğretmenlerden istenen belgeler ve şartları öğretmenleri mağdur ediyor. Örneğin bir öğretmen kadrosu Hataydaysa ancak Hatay'dan verilen sağlık raporu geçerli sayılıyor.

Zaten tramva atlatan ve kendi ilinde muayane olamayan öğretmenlerden böyle bir şart istenmesi mağduriyet yaratmaktadır.

Aşağıda bir öğretmenin bu konuyla ilgili mağduriyeti alıntılanmıştır:

Eşim depremde yaralandı. Hatay'da hiçbir hastane çalışmadığı için Adana'ya gittik. Orada da acil ameliyat olması gerektiği ve orada ameliyat yapılamayacağı söylendi. Biz de kendi imkanlarımızla Antalya'ya geldik ve burada ameliyat oldu eşim. Bugün bilgi almak için Antalya MEM ve Hatay'daki okul idaremi aradım. Hatay'dan almam gerekiyormuş raporu. Ama sorun şu ki Hatay MEM çalışamıyormuş ve eşim oraya gidecek durumda da değil. Bu nasıl bir iştir? Herkes farklı illere gönderildi tedavi için ama tayin isterken istenen belgeler Hatay'dan alınacakmış. Ben bundan hiçbir şey anlamadım.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum