Depremzede öğrenciler için online olarak ücretsiz eğitim desteği sağlanıyor! İşte detaylar!

Depremzede öğrenciler için online olarak ücretsiz eğitim desteği sağlanıyor! İşte detaylar!
Depremden etkilenen öğrenciler için yeni bir eğitim başlıyor. Detaylar belli oldu. İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle…

Depremden etkilenmiş olan öğrenciler için online olarak destek eğitimleri başlayacak. Bu destekler için gerekli olan tüm detaylar ise belli oldu. O öğrenciler bu eğitimi alabilecek. İşte tüm detaylar…

Depremzede öğrenciler için eğitim

Kahramanmaraş üssü yaşanmış olan deprem sonrasında birçok öğrenci ve küçük çocuk bu felaketten çok kötü bir şekilde etkilendi. Depremden etkilenmiş olan çocuklar, dilediği yerde istediği zaman eğitimlerine online eğitim platformları üzerinden yararlanmaktadır. Yeni bir destek eğitimi de Uğur Dijitalden öğrenciler için geldi.

Öğrencilerin kullanımı için ücretsiz bir şekilde kullanıma açıldı. Vereceği destek ile depremzede öğrencilerin geleceğine dair destek olmayı hedeflemektedir. Uğur Okulları ve Uğur Kurs Genel Müdür yardımcısı olan Adil Kurt konu hakkında açıklama yaptı. “Ülkemizde yaşanmış olan büyük deprem sonrasında birçok ilimizde eğitim öğretim faaliyetlerimizin durdurulmasından dolayı, eğitimde fırsat eşitliği yaratabilmek adına online eğitim platformu olan Uğur Dijital diyerek sanal bir kurs merkezi kurduk.

Bu kurs içine kaydolmak için hiçbir şekilde koşul aranmamaktadır. 5. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm gruplar için öğrencilere açılacaktır. Uğurlu öğrencilerimizin yüz yüze yapmış oldukları sınavlara, online üzerinden katılabilecekler. Bu sınavlarda da Türkiye Geneli sıralamalarını rahat bir şekilde görebilecekler. Konu anlatımı, soru bankaları gibi videolara da dijital eğitim materyallerine ücretsiz bir şekilde erişebileceksiniz. Kurul üyeleri ve gönüllü öğretmenlerimiz tarafından canlı ders anlatımı yapılacaktır.” İfadelerini kullandı.

Eğitimlere herkes katılabilir

Depremden etkilenmiş olan ve deprem bölgesinde yaşayan veya da bu sebepten dolayı başka bir ile taşınmış olan tüm öğrencilerin de bu uygulamadan yararlanabileceğinin altını çizen Adil Kurt konu hakkında şu ifadeleri de ekledi; “ öğrencilerimizin kolay erişim sağlayacağı platformunuz 7 gün 24 saat online olarak çalışma fırsatı sunacaktır.

8. ve 12. Sınıf öğrencilerimiz girmiş oldukları sınavlar sayesinde Türkiye sıralamalarını görebilecekleri online deneme sınavları, video içerikleri ile sınava hazırlanma imkanı bulacaktır.” İfadeleri ile öğrencilerin bu zor zamanında yanında olacağına dair açıklama yaptı.