Deprem bölgesinden diğer illere tayin süreci ne zaman başlayacak?

Deprem bölgesinden diğer illere tayin süreci ne zaman başlayacak?
Depremin etkilediği 10 ilimizden diğer illere tayin süreci ne zaman başlayacak?

Depremin etkili olduğu ve OHAL ilan edilen 10 ilimizde eğitim öğretim takvimi detaylı olarak açıklanırken, depremin etkili olduğu 10 ilimizden diğer illere tayin süreci ne zaman başlayacak merak ediliyor..

Depremin yaşandığı 10 ile görevlendirmek isteyen öğretmenler için süreç geçtiğimiz haftalarda başlamıştı. Deprem bölgesin dışında görev yapan öğretmenler istedikleri durumda MEBBİS üzerinden deprem bölgesinde ki illere görevlendirme isteyebilecekler. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlerin istedikleri takdirde bu illerden başka illere görevlendirmelerinin yapılacağını bu sürecin hafta sonu başlayacağını duyurmuştu.

Deprem bölgesinden diğer illere tayin süreci ne zaman başlayacak?

Ancak Bakan Özer'in işaret ettiği hafta sonu geldi ve geçti,bakanlıktan ses çıkmadı. Öğretmenler deprem bölgesinden diğer illere tayin süreci ne zaman başlayacak? merak ederken, mebhocam.com olarak bize gelen bilgilere göre süreç bu hafta içerisinde başlayacak. Ayrıca Bakan Özer, deprem bölgesinde bulunan iller için eğitim öğretim takvimini açıklarken, ilk olarak 1 Mart 2023 tarihinde Adana , Diyarbakır , Şanlıurfa , Kilis şehirlerinde eğitim öğretim başlayacak..