Deprem Bölgesindeki Öğretmenler Şartsız Tayin İstiyor

Deprem Bölgesindeki Öğretmenler Şartsız Tayin İstiyor

Milli Eğitim Bakanlığının deprem bölgesinde ki öğretmenlere mazeret tayini hakkı vermesinden sonra, bölgede ki öğretmenler şartsız tayin istediklerini dile getiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz gün yayımladığı kılavuz ile deprem bölgeside ki öğretmenlere bazı şartları sağlamaları kaydıyla tayin hakkı verdiğini duyurdu.

Deprem Bölgesindeki Öğretmenler Şartsız Tayin İstiyor

Bakanlık yayımladığı kılavuz ile depremde herhangi bir yakınını kaybeden yada kendisi veya bakmakla yükümlü olduğu kişilerin hastalıklarının tedavisinin başka şehirde olması gerektiğini belgelemeleri durumunda tayin isteyebileceklerini duyurdu. Bakanlığın bu açıklamasından sonra bölgede öğretmen olarak çalışan, evi yıkılan yada ağır hasar gören öğretmenlerde bölge dışına tayin hakkı verilmesini talep ettiklerini dile getirdiler.

Bölgede öğretmen olarak görev yapan, herhangi bir yakınını kaybetmeyen ancak evi ağır hasarlı olan yada psikolojik olarak etkilenen bir çok öğretmen deprem bölgesinde tayin hakkı verilmesi için seslerini farklı mecralardan duyurmaya başladılar.. Bakalım Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda herhangi bir açıklama yapıp, düzenleme yoluna gidecek mi ?

mebhocam.com.tr/özel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum