Deprem Bölgesinde ki Öğretmenlere Tayin Hakkı Verildi

Deprem Bölgesinde ki Öğretmenlere Tayin Hakkı Verildi
Milli Eğitim Bakanlığı depremde yakınını kaybedenler ile bulunduğu ilde yakınının tedavisini yapamayacak öğretmenlerin mazeret tayini isteyebileceklerini duyurdu.

Deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlere mazeret tayini hakkı verildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Depremde yakınını kaybedenler ile bulunduğu ilde yakınının tedavisini yapamayacak olanlar da yer değişikliği isteyebilecek.

Deprem Bölgesinde ki Öğretmenlere Mazeret Tayin Hakkı Verildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve sendika temsilcileri ile gerçekleştirilen toplantıda alınan karara göre, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve OHAL ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa'yı kapsayan bölgede görev yapan öğretmen ve MEB personel mazeret tayini hakkı verilecek.

Kılavuz yayımlanacak

OHAL ilan edilen illerdeki personelden eşini veya çocuğunu deprem nedeniyle kaybedenlerle kendisi ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin (eş, çocuk, anne, baba) bulunduğu ilde tedavisinin mümkün olmadığını belgelendirenler, yer değiştirme başvurusu yapabilecek. personel meb Başvuruları onaylanan personelin atanmak istedikleri ildeki norm kadro ve pozisyon durumuna bakılmaksızın atamaları gerçekleştirilecek. Yer değişikliğine ilişkin ayrıntılar, yayımlanacak kılavuzda yer alacak.