Büro Personeli Olmak İsteyenler Milli Eğitim Bakanlığı Duyuru Yayınladı! Şartları Taşıyanlar Hemen Alınacak

Büro Personeli Olmak İsteyenler Milli Eğitim Bakanlığı Duyuru Yayınladı! Şartları Taşıyanlar Hemen Alınacak
Mart ayının gelmesi ile birlikte ardı arkasına kurum ve kuruluşlar bünyesinde bulunan personel açıklarını kapatmak için ilan yayımlamaya başladılar.

Mart ayının gelmesi ile birlikte ardı arkasına kurum ve kuruluşlar bünyesinde bulunan personel açıklarını kapatmak için ilan yayımlamaya başladılar. Milli eğitim bakanlığı daha bünyesinde bulunan personel açığını kapatmak adına 4.250 adet büro personeli alacağını ilan eden duyurdu. Türkiye genelinde dağıtılmış olan kontenjanlar ve ilan detayları ise merak ediliyor.

Türkiye Geneli Büro Personeli Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Türkiye genelinde 4250 adet büro personeli açığı kapatılacak. Mart ayının gelmesi ile birlikte birçok devlet kurumu ve Özel kurumlar bünyesinde olan personel açını gidermek amacıyla ilan yayınlamaya başladılar. Milli eğitim bakanlığı ise memur alım ilanının sitesinde yayınladı. Öğrenci seçimi ve yerleştirme merkezinden edinilen bilgilere göre milli eğitim bakanlığı kamu personeli seçme sınavının 2023-4 tercih kılavuzunu yayınlamış bulunuyor.

Yayımlanmış olan kılavuz neticesinde Türkiye geneli 81 ilde istihdam edilme şartıyla sözleşmeli olarak büro personel alım ilanı yapılacak. Yapılacak olan alımlar ise kamu personeli seçme sınavı puanları baz alınacak olup adayların lisans mezuniyeti şartı aranacak. 4250 adet büro personeli alım ilanı neticesinde alımlar merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı olmak üzere iki kategoride tercihe sunulacak.

Buna göre 250 adet büro personeli Ankara yani merkez teşkilatına ve 4.000 adet büro personeli de taşra teşkilatının yani Ankara hariç diğer illere dağıtımı yapılacak. Öğrenci seçme ve yerleştirme bakanlığından elde edilmiş olan bilgiler ışığında 81 ile kontenjan dağılımı belli olmuş durumda. 250 adet büro personeli Ankara yani merkez teşkilatı başta olmak üzere, 4000 adet büro personeli diğer illere dağıtılacak.

Buna göre Adana ilinde 141 adet Adıyaman’da 96 adet Afyonkarahisar’da 30 adet Ağrı ilinde 48 adet Amasya ilinde 25 adet Ankara taşrasında 134 adet Antalya’da 62 adet Artvin’de 30 adet Aydın’da 43 adet Balıkesir’de 41 adet Bilecik’te 15 adet Bingöl’de 30 adet alınacak.

Bitlis’te 32 adet Bolu’da 10 adet Burdur’da 12 adet Bursa’da 71 adet Çanakkale’de 26 adet Çankırı’da 16 adet Çorum’da 27 adet Denizli’de 42 adet Diyarbakır’da 94 adet Edirne’de 17 adet Elazığ’da 63 adet Erzincan ilinde 37 adet Erzurum 72 Eskişehir 35 olmak üzere Türkiye’nin 81 ilinde ayrıntılı olarak kontenjan dağılım bilgisi internet sitesi üzerinden de öğrenilebiliyor.