Bu haberi alan öğretmenler derse girmek istemeyecek

Bu haberi alan öğretmenler derse girmek istemeyecek
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan öğretmenlerin maaşlarının yanında almış oldukları ek ders ücretleri öğretmenler için motive edici bir durum olmaktan çıktı. İşte detaylar...

Öğretmenlerin okulda maaş karşılıklarını doldurduktan sonra girmiş oldukları her bir ders saati kendilerine ek ders ücreti olarak ödenmektedir. Bu anlamda ek ders öğretmeni, fazla çalışmaya motive edecek olan ücret kalemidir diyebiliriz.

Ancak %27'lik vergi dilimine giren öğretmenler söz konusu ek ders ücretlerinin 91 lirada kalacak olması sebebiyle ocak ayına kadar tatmin edici ücretler alamayacaklar.

Ayda 80 saat ek ders ücreti alan bir öğretmen bu durumda 7280 lira ek ders ücreti alacaktır. Bu durumda öğretmenler 2024-2025 eğitim öğretim yılında sadece maaş karşılığı ve zorunlu girilmesi gereken derslere girmek isteyeceklerdir.

Örgün eğitim sınırları içerisinde haftada 30 saat derse giren bir öğretmen nöbet ücreti ile beraber bir ayda 92 Saat ek ders ücreti alması halinde ay sonunda 8372 lira ek ders ödemesi kendisine yapılacaktır.

Meb Hocam/ ÖZEL HABER