Binlerce Öğretmeni Yakından İlgilendiriyor! Eğitimler Uzatıldı

Binlerce Öğretmeni Yakından İlgilendiriyor! Eğitimler Uzatıldı
Milli Eğitim Bakanlığı binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. MEB, uzman öğretmenlik eğitimlerinin 16 Eylül'e, başöğretmenlik eğitimlerinin ise 22 Eylül'e kadar uzatıldığı duyurdu.

Binlerce Öğretmeni Yakından İlgilendiriyor! Eğitimler Uzatıldı

Kasım ayında ikincisi yapılacak uzman ve baş öğretmenlik sınavı öncesinde süreç devam ediyor. MEB tarafından belirlenen kriterleri sağlayan öğretmenler, geçtiğimiz aylarda uzman ve başöğretmenlik için başvurularını yapmış ve sınavı beklemeye başlamıştı.

Bu süreçte öğretmenlerin ÖBA üzerinden yayımlanan uzman ve baş öğretmenlik eğitimlerini tamamlamaları istenirken, son gün biraz daha uzatıldı. MEB, uzman öğretmenlik eğitimlerinin 16 Eylül'e, başöğretmenlik eğitimlerinin ise 22 Eylül'e kadar uzatıldığı duyurdu.

mebhaberici.jpg

Duyuru kapsamında uzman öğretmenlik eğitimlerinin 8 Eylül itibarıyla tamamlandığı, başöğretmenlik eğitimlerinin ise 18 Eylül'de tamamlanmak üzere planlandığı anımsatılan açıklamada, "Uzman öğretmenlik eğitimleri 13 Eylül'den başlayarak 16 Eylül tarihine kadar, başöğretmenlik eğitimleri ise 22 Eylül saat 23.59'a kadar uzatıldı." ifadesine yer verildi.