Beden Eğitimi Öğretmenlerine Milli Eğitim Bakanlığından Önemli ve Zorlu Görev

Beden Eğitimi Öğretmenlerine Milli Eğitim Bakanlığından Önemli ve Zorlu Görev

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencileri obezite ve hareketsizlikten korumak amacıyla bir strateji belirlemiş durumda. Söz konusu strateji gereği okullardaki öğrencilerin belirli özellikleri ve fiziki yeterlilik durumlarıyla ilgili sayısal verilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda Beden Eğitimi Öğretmenlerine belirtilen sürelerde tamamlamaları şartıyla önemli görevler verilmiştir? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet veren Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün yazısı gereği "Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi" programı uygulanmaktadır.

Söz konusu program kapsamında beden eğitimi dersi müfredatında bulunan fiziksel etkinliklere katılım için gerekli fiziksel becerileri oluşturmayı, öğrencilere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmayı, sağlıklı bir yaşam tarzını sağlayan bireysel farkındalık için bilgi, beceri ve tutum geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Söz konusu programın resmî ve özel tüm eğitim kademelerinde öğrenim gören öğrencilere beden eğitimi öğretmenleri tarafından 5 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında uygulanması talimatı verilmiştir.

Uygulama; mekik, şınav, otur-uzan esneklik ölçümü, vücut ağırlığı ve boy uzunluğu ölçümlerinin e-okul modülüne girişini kapsamaktadır. Söz konusu ölçüm ve sisteme işlemleri beden eğitimi öğretmenleri tarafından yapılacaktır.

ust-yazi-bakanlik.jpg

Meb Hocam/ ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
16 Yorum