Bankaların Öğretmenlere Teklif Ettiği Düşük Promosyona Tepki

Bankaların Öğretmenlere Teklif Ettiği Düşük Promosyona Tepki
Yeni yıl ile birlikte artması beklenen maaş promosyonlarında ki düşük tekliflere Eğitim-İş Sinop Şubesi Başkanı Celal Şahbenderoğlu'dan tepki geldi.

2023 yılı ile birlikte maaşlara gelen yüzde 30 zam sonrasında maaş promosyon tutarlarında da aynı oranda artış beklenirken, özelliklere öğretmenlere teklif edilen maaş promosyon tutarları akıl almaz şekilde düştü Her geçen gün gelen maaş promosyon miktarlarına tepkiler git gide artıyor.

En Büyük Kitle Eğitim Çalışanları

Sendiklar başta olmak üzere bir çok öğretmen durumdan şikayetçiyken, Eğitim-İş Sinop Şubesi Başkanı Celal Şahbenderoğlu öğretmenlere yapılan maaş promosyonu tekliflerine tepki gösterdi. Kendi şehrinde bulunan eğitim çalışanlarının büyük bir kitle olduğunu hatırlatan Şahbenderoğlu "Bu çalışan kitlesinin bankalarda birçok hesapları, kredi kartları, ödemeleri var. Bu ödemeleri bankalar üzerinden yapıyoruz. Biz ekonomiye bu kadar çok katkı sağlarken maalesef bankalar bizim ekonomiye katkımızı görmezden geliyorlar. Dolayısıyla da istediğimiz promosyon tekliflerini alamıyoruz" dedi.

Bankalar Saygısızca Davranıyor

Bankala ile oturulan anlaşma masasından istedikleri rakamları alamadıklarını söyleyen Eğitim-İş Sinop Şubesi Başkanı Celal Şahbenderoğlu "Sinopta şöyle bir durum var. İnsanlar yıllarca çalıştıkları bankaları terk etmek istemiyorlar. Biraz da bankaların bu işte soğuk davranmasında bunu etken görüyoruz biz. Biz Eğitim-İş Sendikası olarak, promosyonlar hangi bankadan alınacaksa biz bütün bankada bulunan varlıklarımızı o bankaya geçirme kararı aldık. Bunu da bir tepki olarak yapıyoruz aynı zamanda. Biz kıpırdamayınca bankaların da bize saygı göstermediğini fark ettik. Bu doğrultuda da çalışanlar arasında birlik oluşturmayı düşünüyoruz. Buna da herkesin destek vermesini bekliyoruz açıkçası çünkü bankaların gerçekten bu süreçte bize hak etmediğimiz şekilde saygısızca davrandıklarını düşünüyorum."