Bakanlık Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımladı

Bakanlık Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayımladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırmak üzere toplamda 25 sözleşmeli personel alımı ilanı yayımladı.

Kamu kurumları olan bakanlıklar sözleşmeli personel alımlarına devam ediyor. 24 Şubat 2023 Tarihli ve 32114 Sayılı Resmî Gazete 'de yayımlanan ilana göre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırmak üzere toplamda 25 sözleşmeli personel alımı yapacak.

Kadro dağılımı nasıl olacak ?

  • Destek Personeli * 16 Kişi
  • Teknisyen * 3 Kişi
  • Büro Personeli * 6 Kişi

Başvurular e- devlet üzerinden

Adaylar başvurularını 1 - 15 Mart 2023 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden e-Devlet şifresi ile elektronik ortamda yapacak.

Başvuru Genel Şartları Neler ?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak.
  • 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli personel statüsünde görev yapanların/ yapmış olanların ilgili yıla ait Genel Yatırım ve Finansman Programına İlişkin kararda belirtilen “… sözleşmeli personel pozisyonlarına atananlar 3 hizmet yılını tamamlamadıkça; mesleğe özel yarışma sınavıyla yardımcı olarak atanan kadrolar ile bulunulan pozisyondan farklı ve öğrenim durumu itibariyle ihraz ettikleri unvanlı kadro ve pozisyonlara yapılacak atamalar hariç olmak üzere halen görev yaptıkları kuruluşlara veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarına atanamaz. Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik kapsamında merkezi yerleştirme işlemlerine ve bu maddenin ikinci fıkrası kapsamında yapılacak ilanlara başvuramaz, yerleştirilseler dahi atama işlemleri yapılmaz.” hükmüne uygun olmak.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 25 Sözleşmeli Personel Alımı İlanının detaylarına ulaşmak için TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.