Bakan Tekin'den öğretmenleri üzen haber!

Bakan Tekin'den öğretmenleri üzen haber!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaptığı açıklamada öğretmenlerin atanmadan önce girdikleri mülakatların devam edeceğini duyurdu.

Seçim öncesi konuşulan konulardan olan kamuda mülakatlar ile ilgili olarak son dakika gelişmesi yaşandı. Seçim öncesinde kaldırılacağı konuşulan mülakatlar ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den geldi.

Bakan Tekin'den öğretmenleri üzen haber!

Öğretmen adaylarının atanmadan önce girdikleri mülakat ile ilgili olarak konuşan Bakan Tekin'den öğretmenleri üzen haber. Öğretmen adaylarının kaldırılmasına kesin gözüyle baktıkları mülakatların devam edeceği haberini Bakan Tekin verdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen mülakatlarıyla ilgili olarak şu şekilde konuştu ;

"Şuan üzerinde çalışıyoruz ama şöyle bir projeksiyonumuz var. Öğretmenler, 3 kişiden oluşan bir jurinin karşında 45 dakikalık bir mülakata alınacak. Bu mülakatta kendisine sorulan konuyla ilgili konuşması ve anlatması istenecek. Ayrıca bu 45 dakikalık süre içeriğinde öğretmen adayı yazılı bir beyan da verecek. Tüm bu süreç kamera ile kayıt altına alınacak. Bu sayede hem torpil iddialarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz hem de adayların üniversitede öğrendiklerini ne kadar özümsediklerini ölçmek istiyoruz"

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum