Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu Ne Zaman? Açıklama Geldi!

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurusu Ne Zaman? Açıklama Geldi!
MEB’in yapacağı açıklama ile 2023 sözleşmeli öğretmenlik başvurularını son zamanlarda sık sık dile getiriliyor.

Milli eğitim bakanlığı son zamanlarda sözleşmeli öğretmenlik başvurularını gündeme getiriyor. MEB’in yapacağı açıklama ile 2023 sözleşmeli öğretmenlik başvurularını son zamanlarda sık sık dile getiriliyor. Ne zaman başlayacak soruları, başvuru yapmayı bekleyen öğretmenlerin akıllarındaki sorular haline geliyor. 20 Bin öğretmen ataması yapacağını dile getiren MEB’in açıklaması büyük bir merakla takip ediliyor. MEB tarafından gelecek açıklamalar dikkatli bir şekilde takip ediliyor.

MEB 2023 Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı mı? 2023 Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları tam tarihi ne zaman? Sıkça sorulan bu soruların cevabı MEB tarafından büyük bir ilgi ile cevaplanması bekleniyor. Bu yılda başvurular olacak mı olmayacak mı soruları gündem haline geldi.

MEB'den Öğretmen Ataması Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı açıklamayı bekleyen, başvuru yapmak isteyen öğretmenler büyük bir merakla Sözleşmeli öğretmenlik başvuruların tarihini öğrenmeyi amaçlıyordu. Milli Eğitim Bakanlığının açıklaması gereken öğretmen atama takvimi ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve on bir ili etkileyen deprem nedeni ile OHAL bölgesi için öğretmenlik ataması kılavuzu yayınlandı. Önemle ve dikkatle beklenen Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi yayınlandığı taktir haberlerimiz içinde yer alacaktır.

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuruları Tarihi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gerekli konuların konuşulacağına, Sözleşmeli öğretmenlik başvurularını dikkatli bir şekilde tartışılacağına, alım yapılacağı tarihlerin kamuoyu ile paylaşılacağını dile getirdi. Mahmut Özer, daha önceki yaptığı açıklamada Rehber Öğretmen alımının daha fazla ağırlık verileceğine, Rehber Öğretmen alımlarına yoğunluk uygulanacağına değindi. Rehber Öğretmen alımına ağırlık verileceğini dile getiren Özer, 2023 yılı öğretmenlik atamasında Rehber Öğretmenlerine her bir okulda en az bir Rehber Öğretmeni olması gerektiğine ve her okulda en az bir Rehber Öğretmeni olması için bu konuya öncelik vereceğini dile getirdi.