ARA TATİL  YAPILACAK MI?

ARA TATİL YAPILACAK MI?

ARA TATİL NE ZAMAN, YAPILACAK MI? MEB 2022-2023 Nisan ara tatil takvimi

ARA TATİL YAPILACAK MI?

Ara tatil tarihleri, öğrenci ve velilerin gündeminde yer alıyor. Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından yarıyıl tatili 20 Şubat’a kadar uzatılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı deprem bölgesindeki iller için üç grupta karar alınacağını duyurdu. Depremden etkilenmeyen bölgelerde eğitim öğretim faaliyetleri bu hafta başında başladı. Depremin etkilendiği Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Kilis, Adana, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da ise tatil uzadı. Milli Eğitim Bakanlığı, dönem aralarında öğrencilerin dinlenebilmeleri için ara tatil uygulaması yapıyor. Yarıyıl tatilinin uzaması sonrası öğrenci ve veliler ikinci ara tatil tarihlerini gündemlerine aldı. Peki 2023 Ara tatil yapılacak mı, ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren öğrenciler birinci dönem ara tatillerini 14-18 Kasım tarihleri arasında yaptı.

İkinci dönem ara tatili ise Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 17-20 Nisan tarihlerinde uygulanacak. Okullarda yılın ikinci ara tatili Ramazan Bayramı ile birleşecek. Ramazan Bayramı 21 Nisan’da başlayacak ve 23 Nisan’a kadar sürecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yarıyıl tatilinin uzaması sonrası herhangi bir takvim değişikliği yapmadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum