Akademisyenlere Verilen Promosyonlar Öğretmenlere Verilenin İki Katı !!

Akademisyenlere Verilen Promosyonlar Öğretmenlere Verilenin İki Katı !!
Bankalar öğretmenlere vermedikleri maaş promosyonlarını akademisyenlere veriyor. Son zamanlarda akademisyenlere verilen promosyonlar öğretmene verilen promosyonların iki katına yaklaştı.

Öğretmenlerin maaş promosyo çilesi devam ediyor. Her yıl milyarlarca lira kar eden bankalar geçtiğimiz aylarda ki gibi cömert davranmamaya karar vermiş gibi, öğretmenlere komik promosyon rakamları teklif ediyor.

Ancak Bankalar öğretmenlere vermedikleri maaş promosyonlarını akademisyenlere veriyor. Son zamanlarda akademisyenlere verilen promosyonlar öğretmene verilen promosyonların iki katına yaklaştı.

Akademisyenlere 28 bin 800 promosyon

Üniversitelerde de promosyon görüşmeleri devam ederken, bir anlaşma haberi de Konya Selçuk Üniversitesinden geldi. Üniversite ile banka arasında yapılan anlaşmaya göre banka 3 yıllık maaş ödemesi karşılığında üniversite personeline 28 bin 800 TL ödeme yapacak. Öte yandan kamu bankası ile yapılan anlaşmaya göre personellere eski anlaşmadan cayma bedeli olarak 7 bin 200 TL kesildikten sonra kalan 21 bin 600 TL ödeme peşin olarak yapılacak.

Sağlık iş Konya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'' ''En yüksek teklif veren Vakıfbank ile yapılan son görüşmeler neticesinde 3 yıl için (Brüt 28.800-Ceza 7.200) her bir çalışana eşit Net 21.600 TL maaş promosyonu anlaşması imzalanmıştır.''