A öğretmen için 20 bin, B öğretmen için 15 bin para

A öğretmen için 20 bin, B öğretmen için 15 bin para
Okulların açılmasıyla birlikte her sene olduğu gibi bu senede bazı okullarda 'Öğretmen Borsası'nda Paralar Havada Uçuşuyor. A öğretmen için 20 bin, B öğretmen için 15 bin para isteyenler var..

Yeni eğitim öğretim yılı 11 Eylül 2023 tarihinde başlıyor ve 15 milyon öğrenci ile 1 milyondan fazla öğretmen ders zili birlikte sınıflara giriyor.

Her sene olduğu gibi bu senede bazı şehirlerde bazı popüler okullarda yasakta olsa velilerin öğretmen seçme talepleri devam ediyor.

Özellikle popüler okullarda 'Öğretmen Borsası'nda Paralar Havada Uçuşuyor. A öğretmen için 20 bin, B öğretmen için 15 bin para isteyenler var

Türkiye Gazetesi'nde bugün Mahmut Özay imzası ile yayınlanan habere göre; Millî Eğitim Bakanlığına bağlı anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda bağış adı altında fahiş miktarda kayıt paraları tartışılırken bu defa okullarda ‘öğretmen borsası’ gündemde...

1’inci sınıfa başlayacak çocuklarını iyi bir devlet okulunda okutmak isteyen velilerden ‘tecrübeli öğretmen’ adı altında para talep edildiği öğrenildi. A öğretmen için 20 bin, B öğretmen için 15 bin para isteyenler var. Üstelik bu tarife okulun bulunduğu semte ve öğrenci yoğunluğuna göre değişiyor.

Öğretmenler arasında büyük rahatsızlık oluşturan bu sistemde okul yönetimleri söz konusu parayı okulun ihtiyaçlarını karşılamak için aldığını iddia ediyor.

Bu durumdan öğretmenlerin de şikayetçi olduğu belirtiliyor.

halktv