10 İlde okullar 1 Martta açılacak mı? Okulların açılışı 6 Mart'a kadar ertelendi mi?

10 İlde okullar 1 Martta açılacak mı? Okulların açılışı 6 Mart'a kadar ertelendi mi?

Depremden etkilenen 10 ilde okulların 1 Mart tarihine kadar açılmayacağı MEB tarafından duyurulmuştu. 1 Martta açılmayacağı 6 Martta açılacağı...

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Okulların 1 Marta Kadar Açılmayacağını Açıklamıştı

Bakan Özer 1 Marta kadar erteledik. 1 Martta da ertelenebilir demişti. Okulların açılmasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bakan Mahmut Özer geelişmeleri yarın açıklayacak.

Ancak bize gelen bilgiler 10 ilde okulların açılışının tekrar erteleneceği yönünde. Buna göre şimdilik bu illerde okullar 6 Mart Pazartesi günü açılacak.

Bakan Özer, "10 ilde eğitim ne zaman başlayacak" sorusunu ise ''10 il ile ilgili değerlendirmelerimizde de son noktaya geldik. İnşallah yarın açıklayacağız.

Nakille ilgili de şu ana kadar 48 bin öğrencimiz farklı illere nakillerini aldırdı. Bir karar daha aldık, nakil aldıran öğrencileri pansiyonlarımızda ücretsiz şekilde konaklattırıyoruz.'' şeklinde yanıtladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.