YKS'de birinci olan isimler ve okulları açıklandı

YKS'de birinci olan isimler ve okulları açıklandı
2023 YKS'de sonuçların açıklanmasıyla birlikte, birinci olan isimler ve okullarda belli oldu. YKS'de birinci olan isimler ve okulları açıklandı

ÖSYM sabah erken saatlerde, milyonlarca kişinin merak içinde beklediği 2023 YKS sonuçlarını duyurdu. YKS sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasıyla birlikte birinci olan isimler ve okullarda belli oldu. YKS'de birinci olan isimler ve okulları açıklandı.

YKS'de birinci olan isimler ve okulları açıklandı

Açıklamayı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy yaptı. Ersoy,

"Öncelikle Temel Yeterlilik Testi (TYT) alanında başvuran aday sayımız, 3 milyon 527 bin 443'tür.

Bu adaylar arasından Harun Durak, Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi-Niğde... Alan Yeterlilik Testi'ne (AYT) başvuran aday sayımız 2 milyon 573 bin 169'dur.

Sayısal alanda iki kardeşimiz birinciliği paylaştı. Mustafa Özcan, Atatürk Anadolu Lisesi-Ankara, Namık Emre Acar, Özel Profesyonel Eğitim Fen Lisesi-Konya.

Eşit ağırlık alanında Emre Ekici, Süleyman Demirel Fen Lisesi-Afyonkarahisar,

Sözel alanda Ahmet Berk Takır, Kabataş Erkek Lisesi- İstanbul.

Yabancı Dil Testi alanında başvuran aday sayımız 338 bin 9'dur. Bu alanda Almanca için Volkan Emre Eke, Atatürk Lisesi-İzmir, Arapça alanında Hüseyin Furkan Erdem, Mustafa Büyükkaplan Anadolu İmam Hatip Lisesi-Konya, Fransızca alanında Emirhan Kılıç, Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi-İstanbul, ingilizce alanında Metin Furkan Amarat, Özel Buca Doğa Fen ve Teknoloji Lisesi-İzmir, Rusça alanda Bengisu Akbaba, Özel Takev Anadolu Lisesi-İzmir." ifadelerini kullandı.