Yaz tatili kararı! İlkokul, ortaokul, lise… Tüm kademelere müjde!

Yaz tatili kararı! İlkokul, ortaokul, lise… Tüm kademelere müjde!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan 2023-2024 eğitim öğretim yılı takviminde yer alan güncel bilgiye göre ikinci dönem ara tatili Nisan ayında gerçekleşecek. Eğitim-Öğretim faaliyetlerine tatil sonrası (15 Nisan) tarihinde yeniden başlayacak öğrenciler yaz tatiline hangi gün girecek? Eğitim süresinin uzatılması ve tatilin kısaltılması kararı bu yıl geçerli olacak mı? Bakan Tekin yanıtladı. İşte detaylar

Bu yıl Ramazan Bayramı'nın ara tatilin olduğu haftaya denk gelmesi nedeniyle ara tatil iptal mi edilecek? sorusu gündeme getirilmiş ve uzun süre yanıtsız kalmıştı. Bakan Tekin tarafından yapılan paylaşımla ikinci ara tatilin olmama ihtimali öne çıkarılsa da böyle bir kararın alınmadığı ifade edildi.

Öğrenciler 8 ve 12 Nisan tarihleri arasında ikinci ara tatil kapsamında bu yılda tatilini yapacak. 15 Nisan tarihinde sona erecek ara tatilin ardından 81 ilde eğitim faaliyetleri yeniden başlayacak.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Hangi Gün Sona Erecek?

Konu ile ilgili yapılan Bakanlık açıklamasına göre bu yıl eğitim öğretim 15 Haziran tarihinde sona erecek. Ders saatlerinden uzatılması, eğitim süresinin yaz tatilini kapsaması gibi herhangi bir karar alınmadı.

yaz-tatili-karari-ilkokul-ortaokul-lise-tum-kademelere-mujde.webp

Konuyla ilgili Bakanlıktan takvimin değiştiğine yönelik bir açıklama yapılmadı. Bu bilgi doğrultusunda 15 Haziran 2024 tarihinde sona erecek eğitim öğretim yılına kaç gün kaldı? merak edildi.

Yaz Tatiline Kaç Gün Kaldı?

2 Nisan Salı günü itibariyle hesap edildiğinde yaz tatiline tam 74 gün kaldı.

15 Nisan tarihinde sona erecek ara tatilin ardından yaz tatiline ne kadar kalmış olacak? 15 Nisan itibariyle yaz tatiline kalan süre tam 62 gün kalacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum