TOKİ ile 81 ilde ucuz konut fırsatı! Yüzde 1.20 faizle 3+1 sıfır daireler…

TOKİ ile 81 ilde ucuz konut fırsatı! Yüzde 1.20 faizle 3+1 sıfır daireler…

TOKİ her ilde ucuz konut projesi kapsamında dar gelirli ailelerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Her gün artan maddi sıkıntının kirayı ödemekte zorluk yaşattığı onlarca vatandaş, düşük faizli TOKİ projelerine yöneliyor. TOKİ konut projesine nasıl başvuru yapılır? Nisan ve Mayıs ayı itibarıyla hangi illerde TOKİ çalışmaları yapılacak? Dar gelirli ailelere sunulan fırsatlar neler? İşte detaylar…

Uzun yıllardır kiracı olanlar kendini evinin sahibi olabilmek için fırsat kollayanlara özel projeler hazırlanmaya devam ediyor. Özellikle içinde bulunulan Nisan ayı boyunca hangi illerde vatandaşların nasıl fırsatlar bekliyor? araştırılıyor.

Uzun vadede esnek geri ödeme fırsatı sunan TOKİ projeleri sayesinde kendine ait bir ev hayali olanlar aylık taksitlerle hayalindeki o eve kavuşabilir. Peki Nisan ayında vatandaşları neler bekliyor?

Nisan ve Mayıs Ayı TOKİ Konut Projeleri

TOKİ resmi internet sitesi üzerinden yapılan son dakika açıklamasına göre Nisan ve Mayıs ayı projelerinin hangi illere ve ne kadar konut sayısı ile yapılacağı belli oldu. Kırıkkale'den Şanlıurfa'ya kadar uzanan listenin ilk sırasında 71 konutluk dev projesi ile Kırıkkale Çelebi bölgesi yer alıyor.

toki-ile-81-ilde-ucuz-konut-firsati-yuzde-1-20-faizle-31-sifir-daireler.png

Ardından 292 farklı konutun inşa edileceği Konya Hüyük bölgesi dikkat çekiyor. Altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarının başlatılacağı bir diğer il ise Erzincan oldu. Onu Şanlıurfa ve Kayseri takip ediyor.

TOKİ projelerinin yanı sıra yeni bir ev alma hayali günden güne solanların var olan evlerini güçlendirebilmeleri için kentsel dönüşüm projeleri de öne çıkıyor.

TOKİ Konut Projesine Nasıl Başvurulur? Ödeme Bilgileri

TOKİ konut projesine başvuruda bulunmak isteyenler e-devlet platformu üzerinden başvuru kanalı yolu ile form doldurabilir. İsteyenler başvurularını devlete bağlı kamu bankaları Halkbank ya da Ziraat Bankası üzerinden de yapabilir. TOKİ konut projesi kapsamında 140.000 TL'den başlayan başlangıç peşinat fiyatı ödenerek; aylık en az 7.000 TL taksitle 3+1 evin sahibi olunabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10 Yorum