Önlisans eğitimini Lisansa çevirmek isteyenler dikkat! DGS sınav başvuruları ne zaman?

Önlisans eğitimini Lisansa çevirmek isteyenler dikkat! DGS sınav başvuruları ne zaman?

2024 yılı DGS sınav takvimi belli oldu mu? 2 yıllık üniversite eğitimini 4 yıla tamamlamak isteyenler için sınav hazırlıkları başladı. Özel eğitim kurslarına giderek ön lisans eğitimini lisansa çevirmek isteyenler için 2024 yılı DGS sınav başvuru takvimi belli oldu. DGS sınavı hangi gün düzenlenecek? Başvurular ne zaman başlayacak? İşte detaylar…

Türkiye'de örgün veya açık öğretim fakültelerinde eğitim veren kurumların 2 yıllık önlisans programını tamamlayan öğrenciler eğitimini 4 yıla tamamlayabilmek için DGS sınavına giriyor. DGS sınavı sayısal ve sözel olmak üzere iki farklı oturumdan oluşuyor.

Her yıl belirlenen sınav takvimine göre değişen başvuru süreci için bu yılın takvimi belli oldu. ÖSYM AİS Platformu üzerinden yapılacak başvurular 2024 yılı Mayıs ayı itibariyle başlayacak. Paylaşılan DGS sınav takviminde dikkat çeken başvuru süresi oldukça kısa.

onlisans-egitimini-lisansa-cevirmek-isteyenler-dikkat-dgs-sinav-basvurulari-ne-zaman.png

DGS Başvuru Tarihi Belli Oldu mu?

10 Mayıs tarihinde başlayacak DGS başvuruları 20 Mayıs tarihinde sona erecek. 2024 yılı DGS sınavı bu yıl 30 Haziran Pazar günü gerçekleşecek. Dikey geçiş sınavına başvuruda bulunmak isteyenlerin yapması gereken tek şey T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte ÖSYM AİS platformu üzerinden sınav başvurusunda bulunmak. Başvuru aşamasında ÖSYM'nin anlaşmalı bankaları üzerinden ödeme yapılabilir. E-ödeme adımlarını takip edenler sınav ücretini yatırıp başvuru işlemeye tamamlayabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.