Okulların açılış tarihi o öğrenciler için değişti

Okulların açılış tarihi o öğrenciler için değişti
Milli Eğitim Bakanlığı isteğe bağlı olmak üzere deprem bölgesinde ki öğrenciler için okulların açılış tarihini 3 Ağustos'a çekti. Bu tarihten itibaren telafi dersleri yapılacak..

Türkiye'de 6 Şubat tarihinde yaşanan yıkıcı depremlerin etkileri silinmeye çalışırken, özellikle eğitim alanında depreme bağlı oluşan aksaklıklar giderilmeye çalışıyor.

Telafi eğitimleri başlıyor

MEB daha önceden açıkladığı gibi deprem bölgesinde öğrenciler için telafi eğitimlerine başlamaya hazırlanıyor. Öğrenciler için isteğe bağlı olarak telafi eğitimleri 3 Ağustos tarihinde başlayacak.

MEB, 81 ile yazı göndererek okulların açılış tarihini duyurdu. Bu açıklama sonucunda yaz tatili 3 Ağustos'ta sona erecek. Öğrenciler, 3 Ağustos'ta Okullar Açılıyor! ifadesiyle ders zillerini duymaya başlayacaklar. Deprem ve pandemi koşulları nedeniyle eğitimlerinden geri kalan öğrencilere yaz tatili süresince telafi dersleri verilecek.

İngilizce ve matematik dersleri ile öğrenciler, akademik anlamda desteklenecekler, özellikle deprem bölgesindeki illerde yaşayan öğrenciler. Telafi derslerine katılım zorunlu değil. Öğrencilere esneklik sağlanacak ve kendi ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre derslere devam edebilecekler. MEB'den Okul Açıklaması bu yöndeydi.Yaz okullarında verilecek telafi derslerinden ücret talep edilmeyecek. MEB bu konuda net bir açıklama yaptı.