Öğretmenlikte Mülakat kalkıyor! “Cumhurbaşkanı onayı bekliyoruz”

Öğretmenlikte Mülakat kalkıyor! “Cumhurbaşkanı onayı bekliyoruz”

Eğitim camiası ile ilgili her açıklamanın bir umut olduğu bugünlerde atama öncesi mülakat kararı kökten kaldırılır mı? sorusu yeniden gündeme geldi. 2024 öğretmen atamaları ile ilgili yeni gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “mülakatların kaldırıldığına” yönelik yeni bir açıklama yapılması bekleniyor. Söylenenlere göre Bakan Tekin Cumhurbaşkanından gelecek onayı bekliyor. İşte merak edilenler…

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin geçtiğimiz Mart ayında yapmış olduğu son paylaşımla kafalarda soru işareti oluşturdu. Uzun süredir mülakatların kalkması bekleniyordu. Bu beklentinin en büyük kaynağı ise geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen mülakat kaldırma sözüydü.

“Kamuda mülakatı kaldırıyoruz” diye açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir beklenen bu vaadinin sonunda gerçekleşmesi bekleniyor. Bu ihtimali kuvvetlendiren bir başka detay daha bulunuyor. Bakan Yusuf Tekin öğretmen atamalarıyla ilgili açıklama yaptığı dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mülakatı kaldırma sözüne dikkat çekmiş ve “Bizlere güvenin sizleri mağdur etmeyeceğiz” demişti.

“Biz Öğretmeni Oy Olarak Görmüyoruz!”

2024 yılı öğretmen atamalarının açıklanması beklenirken mülakatlar kaldırılır mı? konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Bakan Tekin'in mülakat konusu ile ilgili son kez yaptığı işte o paylaşım:

“Mülakat konusunda Cumhurbaşkanı onayı bekliyoruz. Çok kısa sürede yaparız. Biz öğretmeni oy olarak görmüyoruz. Seçim öncesi veya sonrasında sayı değişmez.”

ÖNERİ LİNK: “Kamuda aynı kadrodaki herhangi iki çalışan arasında %35 maaş farkı gördünüz mü?”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
13 Yorum