Öğretmenlerin Nisan ek ders duyurusu! O tarihler için ek ders ücreti ödenmeyecek!

Öğretmenlerin Nisan ek ders duyurusu! O tarihler için ek ders ücreti ödenmeyecek!

MEB’e bağlı okullarda hizmet veren öğretmenlerin Nisan ayı ek ders ücreti hesabı belli oldu. Nisan ayında hangi günler için neden kesinti yapılacak? Nisan ek ders ödemesi ne kadar yatacak? İşte merak edilenler…

1 Nisan ile 24 Nisan tarihleri arası ek ders ödemeleri hesaplandı. Nisan ek ders ödemelerinde hangi günler için ne sebeple kesinti yapılacak tek tek hesaplandı. 1 Nisan günü öğretmenlerin nöbet ve ders dışı etkinlik haricinde, aylık ve ek ders karşılığı görevler yapılmış sayılacak ve bu şekliyle hesaba yansıyacak.

8-9 Nisan tarihlerinde öğretmenlerin mesleki çalışmaları ile ilgili program belirlenmediği için herhangi bir görev üzerinden ödeme yapılmayacak.

8-9 Nisan tarihinde öğretmenler ödeme alamayacak ancak yöneticiler o gün görevinde başında veya idari izinli olması farketmeksizin ödemesini alacak.

Ücretli Öğretmenin Nisan Ayı Ders Kesintisi!

23 Nisan nöbet ve ders dışı etkinlik dışında yönetici ve öğretmenler aylık ve ek ders görevi karşılığı ödemesini alacak.

Ücretli öğretmenlerde durum daha farklı… MEB’e bağlı okullarda kadrolu olarak görev alan öğretmenler için geçerli olan bu durumlar ücretli öğretmenlerde aynı şekilde değerlendirilemiyor. Ücretli öğretmenler idari tatil, ara tatil veya resmi tatillerde ödeme alamıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
1 Yorum