O Öğrenciler İçin 18 Nisan'da Ortak Sınav Yapılacak

O Öğrenciler İçin 18 Nisan'da Ortak Sınav Yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 26 Mart tarihinden itibaren düzenlenen ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için bakanlık mazeret sınavı yapacağını duyurmuştur. Ortak sınav kapsamında değerlendirmeye alınacak olan mazeret sınavları 18 Nisan tarihinde düzenlenecek. Peki mazeret sınavına kimler girebilecek? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 26-27 Mart tarihleri arasında uygulanan ortak sınavlara çeşitli şekillerde katılamayan öğrenciler için bakanlık 18 Nisan tarihinde mazeret sınavı düzenleyeceğini duyurmuştu. Peki mazeret sınavına kimler katılabilecek?

mazeret-sinavina-kimler-katilacak.jpg

Mazeret sınavlarına yazılı olarak okullara en az 5 iş günü içerisinde sınav tarihinde okulda olmamasının sebebini sunabilecek olan öğrenciler katılacak. Söz konusu yazılı mazeretler ise sınav günü tarihini kapsayan sağlık raporu, sınavdan önce okul yönetimine öğrencinin izinli sayılmasını talep eden veli dilekçesidir. Bunların dışında yakınlarından birini kaybettiği için okula gelemeyen öğrencilere de mazeret sınavı yapılacaktır. Bu öğrencilerin mazeret sınavına katılımıyla ilgili süreçlerden okul müdürlükleri sorumludur.

Mazeret sınavına da girmeyen öğrencilere sınav notu olarak 0 hükmünde olan "G" işlenecektir.

Meb Hocam / ÖZEL HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.