O öğrenciler bu yıl sınava giremeyecek! İşte ÖSYM’nin yeni mühürlü belge kriteri!

O öğrenciler bu yıl sınava giremeyecek! İşte ÖSYM’nin yeni mühürlü belge kriteri!

Bu yıl LGS sınavına girecek öğrenciler için sınav tedbirleri kapsamında bazı yeni kararlar alındı. LGS merkezi sınav kılavuzunda paylaşılan başvuru detaylarında merak edilen işte o kritik gelişme...

Geçtiğimiz yıl her öğrencinin kendi okulunda girebildiği LGS sınavı bu yıl bakanlık tarafından belirlenmiş sınav merkezlerinde uygulanacak. Alınan karar doğrultusunda her ilçe bir sınav merkezi olacak. Öğrenciler sınava gelmeden önce sınav giriş yeri belgesini alarak sınava gireceği okulu, sınav binasını ve sınav sıra numarasını öğrenebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararlardan bir diğeri isteğe bağlı sınava girme seçeneği oldu. Öğrenciler istekleri doğrultusunda LGS sınavına girmeden sınavsız öğrenci alan okulları tercih edebilecek.

Sınava Girecek Öğrenciler Dikkat! O Belge...

2 Haziran Pazar günü uygulanacak LGS sınavı için dikkat çeken bir detay daha bulunuyor. Sınava girecek olan öğrencilerin, 24 Mayıs'ta ilan edilecek sınav giriş belgesini mühürleterek onaylatması gerekecek. Bunun için öğrencinin üzerinde fotoğrafı bulunan sınav giriş belgesini 24 Mayıs itibariyle elektronik ortamda okul müdürlüğü tarafından alınarak mühürlenmesi ve onaylanması gerekecek.

Ardından bu belge öğrenciye bizzat okul müdürlüğü tarafından teslim edilecek. Sınava girecek öğrenci giriş belgesi ve kimlik kartı ile birlikte belirtilen gün ve saatte sınava katılabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum