Milyonlara Son Dakika Duyurusu Geldi! Erişime Açıldı

Milyonlara Son Dakika Duyurusu Geldi! Erişime Açıldı
ÖSYM bugün YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların cevap kağıtlarının erişime açıldığını duyurdu..

Milyonlarca öğrencinin merak içinde beklediği haber bugün geldi. 3,5 milyon öğrencinin üniversite eğitimi için katıldığı YKS oturumları sonuçları açıklandı.

Sabah erken saatlerde YKS sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra ÖSYM'den milyonlara son dakika duyurusu geldi. ÖSYM YKS oturumlarına katılan adayların cevap kağıtlarının erişime açıldığını duyurdu.

ÖSYM'den yapılan açıklama şu şekilde ;

Yükseköğretim Kurumları Sınavı

DUYURU

(20 Temmuz 2023)

2023-YKS Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

17 Haziran 2023 tarihinde uygulanan 2023-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde uygulanan 2023-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2023-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri, cevap kağıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 20 Temmuz 2023 tarihinde saat 17.30'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar; ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve "Cevap Kağıdı Görüntüleme" ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kağıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir. Ayrıca adaylar; aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI