Milli Eğitim Bakanlığı müjdeyi verdi: 5 bin personel alımı yapacak! Kadro dağılımı ve başvuru şartları açıklandı..

Milli Eğitim Bakanlığı müjdeyi verdi: 5 bin personel alımı yapacak! Kadro dağılımı ve başvuru şartları açıklandı..

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, deprem felaketinden etkilenen illerimize öncelik vermek amacıyla Bakanlık bünyesinde 5 bin personel istihdam edileceğini açıkladı. Başvuru şartları ve kadro dağılımı haberimizin detaylarında..

Cumhurbaşkanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığına 5 bin sözleşmeli personel pozisyonu müjdesi verildi. Bu kapsamda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi çerçevesinde, merkez teşkilatında görevlendirilmek üzere 250 büro personeli ve 4 avukat; taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere ise 4 bin büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen, 500 hemşire ve 21 avukat olmak üzere toplamda 5 bin sözleşmeli personel istihdam edilecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, personel alımına ilişkin takvim ve başvuru koşullarının yakın bir zamanda ilan edileceğini belirtti.

Bakan Özer, bu istihdamın öncelikle deprem felaketinden etkilenen illerimizdeki ihtiyaçlara yönelik olarak gerçekleştirileceğini söyledi. Ayrıca, merkez teşkilatı dışında 80 ilimiz için ihdas edilen 4 bin 746 kişilik sözleşmeli personel pozisyonlarında da önceliğin yine deprem felaketinden etkilenen illerimize verileceğini belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı, gerçekleştirilecek 5 bin sözleşmeli personel alımı ile eğitim sistemimizin daha verimli bir şekilde işleyebilmesine ve ihtiyaç duyulan alanlarda daha kaliteli hizmetler sunulmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

MEB'NA ALINACAK PERSONEL SAYILARI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 5 bin sözleşmeli MEB personel istihdamı, taşra ve merkez teşkilatı için belirlenen kontenjanlar doğrultusunda gerçekleştirilecek. Taşra teşkilatı için 4 bin büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen ve 500 hemşire pozisyonu ihdas edilirken, merkez teşkilatı için ise 250 büro personeli ve 4 avukat alımı yapılacak. Bakan Özer, merkez teşkilatı dışındaki iller için ihdas edilen pozisyonlarda da yine deprem felaketinden etkilenen bölgelere öncelik verileceğini açıkladı.

MEB PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Personel alımına ilişkin takvim ve başvuru şartları ise yakın bir zamanda ilan edilecek. Başvuru koşulları ve süreçleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesini takip edebilirler. Bakan Özer, "Yeni katılacak personellerimiz, milli eğitim camiamıza hayırlı olsun. Umarım bu adım, eğitim sistemimizde daha kaliteli hizmetlerin sunulmasına katkı sağlar" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum