Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 5 bin personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

MEB bünyesinde 5 bin personel alımı yapılacağı açıklanmasının ardından, başvuru işlemleri tamamlayan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine katılmak için sabırsızlanan adaylar başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar...

MEB 5 bin personel alımı yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek için 5 bin sözleşmeli personel alınacağını açıklarken alımların öncelikli olarak afet bölgesindeki illerde görevlendirme yapılacağına vurguladı.

Bakanlık, alımı yapılacak kadro ile ilgili detayları da paylaştı. Bakanlık bünyesine alım yapılacak liste ise şu şekilde

  • 4 bin büro personeli alımı

  • 100 mühendis alımı

  • 125 diyetisyen alımı

  • 21 avukat

  • 500 hemşire olmak üzere toplamda 5 bin sözleşmeli personel alımı yapılacak

  • Merkez Taşra Teşkilatı için 250 büro personeli alımı ve 4 avukat alımı yapılacak.

Taşra Teşkilatında için 4 bin büro personeli alımı, 100 mühendis alımı, 125 diyetisyen alımı, 500 hemşire alımı ve 21 avukat alımı gerçekleşecek.

MEB 5 bin personel alımı sonuçları

Bakanlık tarafından yapılan duyurunun ardından binlerce kişi personel alımı başvuru işlemleri tamamladı. Başvuru işlemleri tamamlayan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. MEB tarafından alımı yapılacak personel tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir açıklama henüz gelmedi.

Yerleştirme ile bilgileri ve sonuçları ÖSYM’nin web sayfasından kamuoyuna duyurulduktan sonra ÖSYM tarafından elektronik ortamda görüntülenebilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin web sayfasından öğrenebilirler.

Sözleşmeli personel alımı için başvurusu onaylanan adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvurması gerekmektedir. Atama ile ilgili evrak bilgisi yerleştirildiği kurum tarafından bildirilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.