MEB’den öğrencilere sürpriz! LGS Sözel ve Sayısal Örnek Soru ve Çözüm Videoları

MEB’den öğrencilere sürpriz! LGS Sözel ve Sayısal Örnek Soru ve Çözüm Videoları

Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınav kapsamında öğrencilerin değerlendirebileceği yeni örnek sorular paylaştı. 2 Haziran tarihinde gerçekleşecek LGS sınavı öncesi öğrencilerin kendini test edebileceği işte o çözümlü soru videoları…

LGS sınavı yaklaşıyor, hazırlıklar devam ediyor. 8. sınıf öğrencileri iyi bir üniversitenin başlangıcı olarak gördükleri liselere yerleşebilmek için tüm hazırlıklarını sürdürüyor. Farklı kaynaklardan farklı tarzlarda sorulmuş sorular çözerek daha çok sınava yönelik değişik soru tarzlarına adapte olmak isteyen öğrenciler için belirli aralıklarla Bakanlık tarafından örnek sınav soruları paylaşıyor. Sınavda sorulmaya en çok yakın olarak görülen bu örnek sorular çözümlü videolarla destekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son olarak paylaşılan LGS sınavı örnek soruları ve çözüm videoları için aşağıdaki bağlantıları takip edebilirsiniz:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5 Yorum