MEB tüm kademelerde dersleri kapsayacak yeni kitap çalışması!

MEB tüm kademelerde dersleri kapsayacak yeni kitap çalışması!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın zenginleştirilmiş kitap çalışması tüm dersleri kapsayacak şekilde hayata geçirildi. EBA ile uyumlu hale getirilen etkileşimli tahtalarda kullanılabilen hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin rahatlıkla erişebileceği yeni kitap çalışması 15 farklı dersi kapsayacak…

MEB YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan habere göre EBA ile uyumlu kişisel cihazlarda kullanılabilir akıllı tahta ile etkileşimli zenginleştirilmiş kitap uygulaması sonunda tamamlandı. EBA'da kullanıma açılan kitaplar hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından kullanılabilecek. 1. ve 8. sınıflarda okutulan zorunlu 15 farklı dersin yer aldığı kitap EBA sistemini kullanan öğrenci ve öğretmenler tarafından görüntülenebilir.

Derslerdeki kazanımlarla uyumlu hale getirilen görsel ve video efektleri ile desteklenmiş ders kitabı içerisinde içinde bulunulan dönemle uyumlu sorular da barındırıyor. Öğretmenlerin doğrudan etkileşimini sağlayabilmesi için öğrencilere geri bildirim yapabileceği bir mesaj alanı da yer alıyor.

meb-tum-kademelerde-dersleri-kapsayacak-yeni-kitap-calismasi.png

Bakanlık tarafından başlatılan bu faaliyetin temel sebebi ders kitaplarının kullanımında hem sınıf içi hem de sınıf dışı dijital eğitsel içerikleri bütünleştirebilmek.

Dijital teknolojinin öne çıktığı bir çağda eğitimdeki faydacı faktörünü göz ardı etmeden öğrencilerin ve öğretmenlerin daha farklı materyale ulaşmasını sağlamak hedefleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan zenginleştirilmiş kitap çalışmaları tüm yıl devam edecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan MEB Hocam İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
2 Yorum