MEB takvimi karıştı! Proje okulları kararı mağdur mu edecek? Yeniden yönetici görevlendirme tercihleri SON DAKİKA!

MEB takvimi karıştı! Proje okulları kararı mağdur mu edecek? Yeniden yönetici görevlendirme tercihleri SON DAKİKA!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan atama takvimine göre bugün açılması gereken tercih başvurusu ekranı askıya alındı.Milli Bakanlığı aldığı radikal karar ile yıllardır problem haline gelen proje okulları meselesini sonuçlandırdı. Proje okullarının sayısının azaltılması kapsamında bazı okullar proje kapsamından çıkarıldı. Ancak bu karar yeniden yönetici görevlendirme tercihlerinin başvuruya açılacağı gün paylaşılınca ortalık karıştı.

Atamaların ilan edileceği gün verilen bu karar mağduriyet oluşturdu. Türk Eğitim-Sen Başkanı Talip Geylan'a göre bu kararın yıllar önce alınması gerekiyordu. “Proje kapsamından çıkarılacak okulların hangi kriterlere göre belirlendiğinin kamuoyu ile paylaşılması gerekiyor.”

Sosyal medyaya yansıyan bilgilere göre çıkarılan okulların bir kısmı Anadolu ve Fen Liseleri Projeleri Okulu kapsamında yer alıyordu. Hatta bir çoğunluğu %2 veya %3'lük dilimde yer alan okullar arasında bulunuyor. Alınan radikal karar sonrası yönetici görevlendirme süreci nasıl işleyecek?

meb-takvimi-karisti-proje-okullari-karari-magdur-mu-edecek-yeniden-yonetici-gorevlendirme-tercihleri-son-dakika.png

Yöneticiler Mağdur mu Edildi?

Yeniden yönetici görevlendirme başvurusu proje okullarının durum belirsizliği nedeniyle başvuraya açılamadı. Konu ile ilgili açıklama yapılması ve sürecin netleşmesi bekleniyor.

Öte yandan proje kapsamından çıkarılacak okulların yönetici görevlendirmeleri Valiliğe devredilecek. Proje kapsamından çıkarılan okulların sınavla öğrenci aldığı biliniyor. Bu süreçte öğrenci alımı ya da öğretmen ataması nasıl işleyecek kafa karışıklığı devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

17 Yorum