MEB Sözleşmeli Öğretmen Taban Puanları açıklandı! Onlar 82 puan ile mülakata çağrılmadı!

MEB Sözleşmeli Öğretmen Taban Puanları açıklandı! Onlar 82 puan ile mülakata çağrılmadı!

Milli Eğitim Bakanlığı 20.000 sözleşmeli öğretmen ataması ile ilgili sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların taban puanlarını paylaştı. Yüksek puanlarla sözlü sınava çağrılmayan adayların paylaşımları ile mülakat tarihleri haberimizde

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi site üzerinden paylaşılan 2024 yılı Mayıs ayı sözleşmeli öğretmenlik taban puan listesi görüntülemeye açıldı. O paylaşımın ardından sonuçlarını paylaşan adayların sosyal medya paylaşımları dikkat çekti.

KPSS sınavından yüksek puan aldığı halde mülakata çağrılmayan adaylar sosyal medyada büyük bir kamuoyu oluşturdu. Bu yıl tasarruf tedbirleri kapsamında 20.000 öğretmen alımı yapılması sebebiyle böyle bir açık oluştuğu da ifade edildi. En çok şikayet ise İlköğretim Matematik bölümü mezunlarından geldi.

MEB Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Mülakat Taban Puan Sıralaması

Her yıl kontenjan sayısı oldukça yüksek olan İlköğretim Matematik alanı için bu yıl 174 kişilik kontenjan açıldı. 1.669 adayın başvurusu onaylandı. İçlerinden 522'si ancak sözlü sınava çağrıldı. İlköğretim Matematik 2024 yılı sözlü sınav taban puanı 82,43 oldu.

2024 öğretmen atamaları için sözlü mülakat 1 Temmuz tarihinde başlayacak.

2024 Sözleşmeli Öğretmen taban puanlarını görüntülemek için TIKLA!

Sosyal medyada paylaşılan bazı örnekler:

“KPSS puanı 82,32 olan aday: 3 ay önce biri gelse bu sıralamayla mülakata bile giremeyeceksin dese hayatta inanmazdım.”

“KPSS puanı 81,98 olan aday: Ben bugün bu bölümde (ilköğretim matematik) bu puanla mülakata girmeye bile hak kazanamadım.”