MEB kamu personeli alımı yapacağını duyurdu, Peki aranan şartlar neler?

MEB kamu personeli alımı yapacağını duyurdu, Peki aranan şartlar neler?

Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR üzerinden yayımladığı ilanla, iki Öğretmenevi'nde görevlendirilmek üzere kamu çalışanı alacağını duyurdu. Başvuru şartları ve ilan numarasına dair ayrıntılar ilan metninde bulunmaktadır. MEB kamu personeli alımı yapacağını duyurdu, Peki aranan şartlar neler?

MEB kamu personeli alımı yapacağını duyurdu, Peki aranan şartlar neler? Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR aracılığıyla gerçekleştirdiği açıklama ile Öğretmenevi kadrolarında boş bulunan yerleri doldurmak amacıyla kamu personeli alımı yapılacağını bildirdi.

İlgili ilan hakkında, İşin Olsa ekibi olarak sizlere en son bilgileri sunacağız. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Darende Öğretmenevi Lokali, geçici ya da tam zamanlı görev yapacak eleman alımı yapılacağını açıkladı. Bu alım için İş İlanı Numarası 00008177466 olarak kaydedilmiştir.

MEB İŞ BAŞVURU İÇİN İSTENEN ŞARTLAR NELERDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmenevi'nde açılan Kalorifer Ateşçisi mevkii için adayların uyması gereken bir dizi önemli şartlar mevcuttur:

  • Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olmalılar,
  • Kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmalılar,
  • Erkek adaylar askerlik görevini tamamlamış ya da muaf olmalılar,
  • Suç kaydına sahip olmamalılar,
  • Adli sicilleri temiz olmalı,
  • Vardiyalı iş düzenine uyum sağlayabilmeliler,
  • İşe alınacakları şehirde ikamet etmeliler,
  • Hijyen sertifikasına sahip olmalılar,
  • Geçerli bir sağlık raporu sunabilmeliler.

Bunun yanı sıra, adayların en az 18 yaşında ve en fazla 45 yaşında olmaları şarttır. Eğitim seviyesi açısından, adayların minimum ilkokul mezunu ve maksimum lise mezunu olmaları gerekmektedir.

meb-kamu-personeli-alimi-yapacagini-duyurdu-peki-aranan-sartlar-neler.jpg

BAŞVURU İÇİN ÖZEL ŞARTLAR NELER?

Malatya/Darende bölgesinde yaşama koşulu, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren uygulanacaktır. Adayların askerlik hizmetini yerine getirmiş olmaları ya da askerlikle ilişkisinin olmaması zorunludur. Ayrıca, adayların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış “Katı ve Sıvı Yakıt Kalorifer Ateşçisi” sertifikasına sahip olmaları ve en az altı aylık bir süre zarfında kamu kurumlarında çalışmış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU NE ZAMAN YAPILACAK?

KPSS puan gereksinimi olmaksızın, adayların başvuruları değerlendirilecektir. Başvuru esnasında çeşitli evrakların teslim edilmesi istenecektir. Açık olan pozisyon sayısının dört katı kadar başvuru yapılması durumunda, noter huzurunda bir kura çekilişi yapılacaktır. Aşçı Yardımcısı mevkiisi için başvurular, sadece İŞKUR'un web platformu üzerinden yapılabilir. Başvuru Süreci: 27 Mart itibarıyla başlayıp, 1 Nisan 2024 tarihinde sona erecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebhocam.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum