MEB 5 bin personel alımı ne zaman? MEB kadro dağılımı belli oldu mu?

MEB 5 bin personel alımı ne zaman? MEB kadro dağılımı belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in kurum bünyesine 5 bin personelin alınacağını duyurmasının ardından başvuru ekranlarının ne zaman erişime açılacağı, alımların hangi kadrolara yapılacağı merak konusu oldu. İşte MEB personel alımı sürecine

Kamu kurum ve kurukuşlarında istihdam edilmenin yollarını arayan vatandaşlar için müjdeli bir haber paylaşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere binlerce yeni personelin alınacağını bildirmişti. Bakan Özer’in Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımın ardından personel alımlarının ne zaman yapılacağı merak konusu oldu.

5 bin kişilik alımın yapılacağının duyurulmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’nın bünyesinde göreve başlamak için hangi şartları sağlamaları gerektiğini merak eden adaylar, arama motorlarında araştırmalara başladı. MEB personel alımı şartları, MEB personel alımı ilanı başvuru ekranları gibi sorgulamaların yapılmaya devam edildiği şu sıralarda tarih açıklamasının yapılıp yapılmadığı da merak edildi.

ÖNCELİKLİ OLARAK DEPREM BÖLGELERİNDE GÖREVLENDİRİLECEKLER!

Deprem felaketinin ardından deprem bölgelerinde yürütülecek olan eğitim ve öğretim faaliyetlerine ilişkin sık sık açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Twitter hesabı üzerinden yeni bir gönderi paylaştı. Bakan Özer dün paylaşmış olduğu gönderide bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere toplamda 5 bin yeni sözleşmeli personelin alınacağını bildirdi.

Devlet bünyesinde istihdam edilmenin yollarını arayan adayları sevindiren paylaşımında alımların hem taşra hem de merkez teşkilatları için olacağını belirten Bakan Özer, personel görevlendirmelerinin öncelikli olarak deprem bölgelerine yönelik yapılacağını da ifade etti.

MEB KADRO DAĞILIMI VE BAŞVURU DETAYLARI

meb-5-bin-personel-alimi-ne-zaman-meb-kadro-dagilimi-belli-oldu-mu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 bin kişilik sözleşmeli personel alımı ilanı için henüz başvuru detayları belli olmadı. Şartların ve diğer başvuru detaylarının önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması beklenirken alımların yapılacak olduğu kadrolar şu şekilde duyuruldu:

  • Taşra teşkilatı için avukat: 21 kişi
  • Taşra teşkilatı için hemşire: 500 kişi
  • Taşra teşkilatı için diyetisyen: 125 kişi
  • Taşra teşkilatı için mühendis: 100 kişi
  • Taşra teşkilatı için büro personeli: 4 bin kişi
  • Merkez teşkilatı için avukat: 4 kişi
  • Merkez teşkilatı için büro personeli: 250 kişi