Lisede kalma geri geldi! Peki ya Ortaokulda? MEB’in 5, 6, 7 ve 8.sınıflar için sınıfta kalma kararı!

Lisede kalma geri geldi! Peki ya Ortaokulda? MEB’in 5, 6, 7 ve 8.sınıflar için sınıfta kalma kararı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in 2023-2024 eğitim öğretim yılı itibariyle yeniden uygulamaya aldığı sınıfta bırakma kararı ile ilgili bazı detaylar ortaya çıkıyor. Karnelerin verilmesine sayılı günler kala sınıfta kalma kararının hangi kademeleri uygulandığı yeniden sorgulanmaya başladı.

MEB 5. 6. 7. ve 8. sınıflar için sınıfta kalma kararı ile ilgili hangi açıklamayı yaptı? Ortaokulda sınıfta kalma var mı? 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona ermesine sayılı günler kaldı. Öğrenciler 1. ve 2. dönem notlarının ortalaması doğrultusunda dönem sonu puanına alarak yaz tatiline çıkacak.

Bakanlığın peşi sıra başlattığı yenilik hareketleri kapsamında en çok merak edilen konu devamsızlık ve sınıfta bırakma kararı oldu. Liselerde tavizsiz şekilde uygulanmasına karar verilen bu kural Ortaokullar için ne ifade ediyor?

Ortaokulda Sınıfta Kalma Var mı?

5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin sınıf tekrarı yapma olasılığı ne durumda? Ortaokulda sınıfta kalma var mı? sorusu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın detaylarında fark edildi.

Ortaokul 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda şu an için sınıfta kalma kararı bulunmuyor. Yıl sonunda öğrencinin puanı 45'ten düşükse sınıf tekrarına kalmasına veya sınıfı geçmesine şube öğretmenler kurulu (ŞÖK) karar veriyor.