Köklü okulun aynı zaman da profesör olan müdürü görevden alındı

Köklü okulun aynı zaman da  profesör olan müdürü görevden alındı
Köklü okullar arasında yer alan Galatasaray Lisesinin müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu görevden alındı. İşte yerine atanan isim..

Türkiye'nin köklü okullarından olan sınavla öğrenci alan Galatasaray Lisesinde müdür değişimi yaşandı.

Okula 2021 yılında atanan Prof. Dr. Murat Develioğlu ani bir kararla müdürlük görevinden alındı. Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte, Develioğlu'nun yerine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde eğitim ve idare sorumlusu olarak görev yapan Prof. Dr. Mustafa Reşat Dabak getirildi..

Mustafa Reşat Dabak kimdir?

1966 doğumlu Prof. Dr.Mustafa Reşat Dabak 1986 yılında Galatasaray Lisesi’nden, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Aile Hekimliği uzmanlığını 2000 yılında Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.

2001-2003 yılları arasında Kadıköy AÇSAP’ta mecburi hizmetini yaptı.2009 yılında Doçentlik; 2020 yılında Profesörlük unvanı aldı. 2003 -2019 yılları arasında Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Aile Hekimliği Kliniği’nde eğitim görevlisi olarak çalıştı.

2019 yılından itibaren SBÜ Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Eğitim ve idari sorumlusu olarak görev yapmakta. Prof. Dr. Mustafa Reşat Dabak Galatasaray Spor Kulübü’nün 7908 numaralı Divan Kurulu Üyesidir ve Galatasaray Lisesi müdürlüğüyle birlikte Galatasaray Spor Kulübü Doğal Yönetim Kurulu Üyesi oldu.